Chór „CANTORES VARMIENSIS” – Zamek biskupów warmińskich

koncertLWNiezawodnie w „Roku Feliksa Nowowiejskiego 2016” możemy liczyć na aktywność koncertową Chóru „CANTORES VARMIENSIS” działającego przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.Tym razem utwory Nowowiejskiego w wykonaniu chóru zabrzmią 19 czerwca 2016, o godzinie 18.00 na zamku biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Chórowi pod dyrekcją Benedykta Błońskiego towarzyszyć będzie Anna Reszczyńska – organy i Hanna Zajączkiewicz – sopran. Słowo o muzyce, jak zawsze na koncertach kameralnych chóru wygłosi prof. Benedykt Błoński. Ten element programu koncertów stał się na równi z wysokim poziomem artystycznym chóru „CANTORES VARMIENSIS” dodatkowym magnesem przyciągającym miłośników muzyki chóralnej.Program koncertu na załączonym plakacie. Zapraszamy zatem do Lidzbarka Warmińskiego!
Wstęp na koncert jest wolny!