Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

Chór „Cantores Varmienses” wystąpi w Nowym Jorku

Miło nam poinformować Państwa, iż  działający przy Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej już w najbliższy wtorek udaje się do USA na zaproszenie Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce w Nowym Jorku. Pobyt będzie trwał od 13 grudnia do 20 grudnia 2017r.. Chór przebywać będzie w Nowym Jorku, gdzie wystąpi z okazji spotkań zorganizowanych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zespól zaprezentuje tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, m.in.: w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, Siedzibie ONZ, Centrum Polsko-Słowiańskim, klubach seniora „Krakus” i „Amber” na Greenpoint i Jana Pawła II na Manhattanie.

W obszernym wywiadzie dla Echa Polonii dyrygent, prof. Benedykt Błoński powiedział również o poza koncertowych planach chóru:

Czy wcześniej chór Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie występował w NYC?

Zespół będzie w USA po raz pierwszy i dlatego bardzo się cieszymy, że będziemy mogli odwiedzić NYC, spotkać się z Polonią, w dodatku w tak szczególnym czasie, w przededniu Świąt Bożego Narodzenia. Będziemy śpiewać polskie kolędy i pastorałki, które mam nadzieję, będzie z nami nuciła publiczność licznie zgromadzona na koncertach.

Co oprócz koncertów planujecie państwo podczas wizyty w Nowym Jorku?

– Chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej. Nie wiem, kiedy znowu zawitamy do NYC. Dlatego planujemy bardzo dużo. Jaki będzie efekt końcowy – zobaczymy? W planach jest – opera w Metropolitan Opera, musical na Broadwayu, Statua Wolności, , Empire State Building lub WTC ONE, muzea (np. Museum of Modern Art- MoMA), no i oczywiście… choinka i lodowisko przy Rockefeller Center.

W mieniu wszystkich sympatyków „Cantores Varmienses” życzymy Chórowi udanego tournee koncertowego.

Chór USA