Informujemy, że kasa biletowa od 6-go września ponownie czynna jest w godzinach 10.00-17.00, pn.-pt.

Kasa biletowa 23 sierpnia

Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 23 sierpnia kasa biletowa Filharmonii będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Copernicus Open Festiwal

W ramach Copernicus Open Festiwal odbędą się w Archikatedrze we Fromborku trzy koncerty, na które Państwa zapraszamy: 19 sierpnia (czwartek, godz. 18.00) na „Requiem W.A. Mozarta”; 20 sierpnia (piątek, godz. 18.00) na „Nieszpory Ludźmierskie”; 22 sierpnia (niedziela, godz. 15.00) na „Musica Warmiensis”; Stowarzyszenie „Meloman” działające przy naszej Filharmonii, organizuje przejazd do Fromborka w tych dniach […]

Chór „Cantores Varmienses” wystąpi w Nowym Jorku

Miło nam poinformować Państwa, iż  działający przy Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej już w najbliższy wtorek udaje się do USA na zaproszenie Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce w Nowym Jorku. Pobyt będzie trwał od 13 grudnia do 20 grudnia 2017r.. Chór przebywać będzie w Nowym Jorku, gdzie wystąpi z okazji spotkań zorganizowanych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zespól zaprezentuje tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, m.in.: w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, Siedzibie ONZ, Centrum Polsko-Słowiańskim, klubach seniora „Krakus” i „Amber” na Greenpoint i Jana Pawła II na Manhattanie.

W obszernym wywiadzie dla Echa Polonii dyrygent, prof. Benedykt Błoński powiedział również o poza koncertowych planach chóru:

Czy wcześniej chór Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie występował w NYC?

Zespół będzie w USA po raz pierwszy i dlatego bardzo się cieszymy, że będziemy mogli odwiedzić NYC, spotkać się z Polonią, w dodatku w tak szczególnym czasie, w przededniu Świąt Bożego Narodzenia. Będziemy śpiewać polskie kolędy i pastorałki, które mam nadzieję, będzie z nami nuciła publiczność licznie zgromadzona na koncertach.

Co oprócz koncertów planujecie państwo podczas wizyty w Nowym Jorku?

– Chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej. Nie wiem, kiedy znowu zawitamy do NYC. Dlatego planujemy bardzo dużo. Jaki będzie efekt końcowy – zobaczymy? W planach jest – opera w Metropolitan Opera, musical na Broadwayu, Statua Wolności, , Empire State Building lub WTC ONE, muzea (np. Museum of Modern Art- MoMA), no i oczywiście… choinka i lodowisko przy Rockefeller Center.

W mieniu wszystkich sympatyków „Cantores Varmienses” życzymy Chórowi udanego tournee koncertowego.

Chór USA