Ballet Magnificat – Spektakl „Powrót marnotrawnego”

W dniu 30 kwietnia 2017 r. w niedzielę, o godz. 18.00 w Sali koncertowej Filharmonii wystąpi amerykański zespół „Ballet Magnificat”.  Tancerze zaprezentują spektakl pt. Powrót marnotrawnego, Jest to sparafrazowana historia biblijnego syna marnotrawnego. Opowiada historię męża, który pewnego dnia postanawia odejść od rodziny, by zasmakować życia pełnego uciech. Gdy traci cały majątek, uświadamia sobie jaką wartość ma dom i rodzina. Jedyne, co mu pozostało oprócz wspomnień, to mała książka jego żony. Jej lektura staje się dla niego źródłem siły i odwagi w naprawieniu życiowych błędów oraz  początkiem nowego życia…

„Ballet  Magnificat”, to założona w 1986 r. amerykańska grupa baletowa z leżącego nad Missisipi miasta Jackson. Zespół w swoich programach łączy ze sobą balet tradycyjny z  tańcem nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne z głębokim moralnym przesłaniem. Artyści wystąpili dla ok. 12 milionów widzów na całym świecie – prezentując swoje spektakle w Stanach Zjednoczonych, a także w Brazylii, Hondurasie, Kostaryce, Filipinach, Chinach, Rosji, Izraelu i w Korei, a także w krajach europejskich. Artyści nieustannie są w drodze.  „Ballet Magnificat” wystawia ponad 200 spektakli rocznie.

Na  wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm zespołu Ballet Magnificat ( „Dallas Morning News”) składa się innowacyjna mozaika styli tanecznych – od klasycznego przez jive’a , aż po inspiracje motywami celtyckimi i żydowskimi.

„Ballet Magnificat” występuje w Polsce na zaproszenie Stowarzyszenia „Do Źródła”.

Bilety w cenie: 60 zł normalny i 50 zł  ulgowy do nabycia w kasie  pon. –pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową Filharmonii  https://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/

Serdecznie zapraszamy!