Informujemy, że w dniu 4.06.2021 kasa biletowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Casting do udziału w ARENA FESTIVAL film & music

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie ogłasza castingdo udziału w koncercie w ramach V edycji Arena Festival film & music 2021 –MUSICALOWO I FILMOWOZapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, do wykonania piosenki z musicalu „Warmińska opowieść wigilijna – Pora jeziora” z udziałem solistów oraz Orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod batutą Piotra Sułkowskiego – dyrektora Naczelnego […]

Odeszła Anna Wasilewska

Trudno mówić o tak nagle przerwanej serdecznej przyjaźni. 6 kwietnia odeszła Anna Wasilewska, posłanka i samorządowiec, ambasadorka kultury na Warmii i Mazurach, a dla nas przede wszystkim oddana i życzliwa melomanka, dobry duch Filharmonii. Jej ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

Album „Quo vadis” nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej.

1 października, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, podczas uroczystej Gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, poznamy laureatów siódmej edycji nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Laureaci wybrani przez środowisko muzyczne odbiorą statuetki w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku, Nagroda Honorowa oraz w przyznawanej od ubiegłego roku kategorii Debiut Roku.

Rada programowa ds. muzyki Instytutu Muzyki i Tańca podczas posiedzenia 14 września wytypowała nominowanych we wszystkich kategoriach spośród nadesłanych 149 kandydatur.

O miano Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku rywalizować będą: sopranistka Joanna Freszel, saksofonista Paweł Gusnar, pianista, kompozytor i aranżer Nikola Kołodziejczyk, pianista Szymon Nehring oraz kompozytor Artur Zagajewski.

Muzycznym Wydarzeniem Roku zostanie jedno z czterech nominowanych:

7 Festiwal Prawykonań – Polska Muzyka Najnowsza,

Wydanie dwupłytowego albumu „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego (Aleksandra Kurzak, Rafał Siwek, Artur Ruciński, Górecki Chamber Choir, Orkiestra Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod dyr. Piotra Sułkowskiego),

Przyznanie nagrody „Grammy” płycie „Penderecki conducts Penderecki” vol. 1,

Światowa prapremiera opery Aleksandra Tansmana „Złote runo” w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Tytuł Debiutanta Roku mają szansę otrzymać perkusistka Marianna Bednarska, dyrygent Paweł Kapuła, saksofonista Kuba Więcek oraz flecistka Marianna Żołnacz.

Ze względu na charakter Nagrody Honorowej, nazwisko laureata zostanie ogłoszone dopiero podczas Gali wręczenia nagród, ale kandydatury zostaną poddane głosowaniu Kolegium Elektorów.

15 września na stronie www.koryfeusz.org.pl rozpocznie się głosowanie publiczności na laureata w kategorii Debiut Roku. Głosowanie trwać będzie do północy 19 września. Równolegle trwać będzie tajne głosowanie Kolegium Elektorów, które wyłoni laureatów w pozostałych trzech kategoriach.

Gala wręczenia nagrody będzie transmitowana „na żywo” na stronach internetowych www.koryfeusz.org.pl i www.polskieradio.pl oraz na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Początek transmisji o godz. 18.00. Laureaci otrzymają statuetkę Koryfeusza autorstwa prof. Adama Myjaka. Nagrody finansowe ufundowało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART.

Sylwetki nominowanych osób, opisy wydarzeń, a także szczegółowy program koncertu dostępne są na stronie www.koryfeusz.org.pl.

Koryfeusz Muzyki Polskiej zostanie wręczony po raz siódmy. Nagroda jest wyróżnieniem dla osób, grup artystów i instytucji działających w obszarze różnorodnej gatunkowo i chronologicznie muzyki polskiej. Jest to nagroda zainicjowana i wręczana przez środowisko muzyczne. Organizatorem nagrody jest Instytut Muzyki i Tańca.

Patronat medialny nad tegoroczną edycją objęli: Polskie Radio S.A., Rzeczpospolita, TVP Kultura, Polskie Centrum Informacji Muzycznej Polmic.pl, Presto, Jazz Forum, Jazzarium.pl oraz JazzPress.

Źródło: www.imit

Album - grafika