1 października – Międzynarodowy Dzień Muzyki

Z okazji przypadającego w dniu 1 października Międzynarodowego Dnia Muzyki składamy wszystkim artystom muzykom życzenia wspaniałych koncertów, a melomanom życzymy niezapomnianych muzycznych wrażeń podczas 73. sezonu artystycznego Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii. Przypomnijmy, że Międzynarodowy Dzień Muzyki został ustanowiony w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina ( amerykańskiego dyrygenta i wirtuoza skrzypiec), ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki przy UNESCO. Tak więc świętujmy!

1 pazdzier